بهترین فیله ماهی

به‌منظور رفاه بیشتر و صرفه‌جویی در زمان و تهیه محصولات غذایی دریایی و ماهی، استفاده از فیله ماهی فراگیرتر از قبل شده است. فیله ماهی مزیت‌های فراوانی دارد. می‌توان به در دسترس بودن و سرعت در فرایند آشپزی و دور شدن از مراحل خسته‌کننده تمیز کردن ماهی اشاره کرد. همچنین بنا بر وزن و قطعات فیله ماهی، نیازی نیست که یک ماهی کامل خریداری شود. می‌توانیم در ابعاد و مقدار اندک طعم ماهی‌های مختلف را تجربه کنیم. برای آنکه بدانیم بهترین فیله ماهی چیست معرفی ماهی‌هایی می‌پردازیم که شرایط آن‌ها برای تهیه فیله ماهی مناسب است و از طعم و مزه مناسبی برخوردار هستند.

بهترین فیله

 به‌منظور رفاه بیشتر و صرفه‌جویی در زمان و تهیه محصولات غذایی دریایی و ماهی، استفاده از فیله ماهی فراگیرتر از قبل شده است. فیله ماهی مزیت‌های فراوانی دارد. می‌توان به در دسترس بودن و سرعت در فرایند آشپزی و دور شدن از مراحل خسته‌کننده تمیز کردن ماهی اشاره کرد. همچنین بنا بر وزن و قطعات فیله ماهی، نیازی نیست که یک ماهی کامل خریداری شود. می‌توانیم در ابعاد و مقدار اندک طعم ماهی‌های مختلف را تجربه کنیم. برای آنکه بدانیم بهترین فیله ماهی چیست معرفی ماهی‌هایی می‌پردازیم که شرایط آن‌ها برای تهیه فیله ماهی مناسب است و از طعم و مزه مناسبی برخوردار هستند.

 اولین گام در تهیه فیله ماهی دقت در حجم گوشت ماهی و کم بودن دورریز و تیغ آن است. ازآنجایی که ماهی‌ها پس از تبدیل به فیله مقادیر قابل‌توجهی از وزن خود را به دلیل ضایعات و مواد دورریز از دست می‌دهند، مقدار گوشت مناسب می‌تواند انجام این کار را به‌صرفه‌تر کند و درنتیجه شاهد قیمتی مناسب از فیله  باشیم. اگر یک ماهی پس از تمیز کردن ۵۰ درصد و بیشتر ضایعات داشته باشد، مقدار گوشت خالصی که به دست می‌آید اندک است و برای جبران قیمت تمام‌شده ماهی نیاز است که قیمت فروش آن نیز افزایش پیدا کند.

 بهترین فیله‌های ماهی کدامند؟

امروزه شاهد فیله‌های بسته‌بندی‌شده ماهی در انواع مختلف در فروشگاه‌ها هستیم؛ اما آنچه ملاک مهمی برای تهیه فیله ماهی است بی‌استخوان بودن آن است. ماهی‌های کم‌استخوان و بی استخوان فراوانی وجود دارد که برای فیله مورداستفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این مطلب از ماهی‌های کم تیغ و خوشمزه به جهت تهیه فیله ماهی نام برده می‌شود.

فیله ماهی سی‌بس: این ماهی خوشمزه که در سالیان اخیر طرفداران بسیاری در تمام نقاط دنیا پیداکرده است، گزینه‌ای عالی برای تهیه فیله است. این ماهی کم تیغ این امکان را در اختیار تولید کننده قرار می‌دهد که فیله مناسب و صد درصد بدون تیغ تهیه و عرضه کند.

تصویر

ماهی سی‌بس در بسته‌بندی‌های مختلف بصورت فیله شده با وزن‌های متفاوت وجود دارد و می‌توان به‌راحتی این ماهی خوشمزه و پرخاصیت را تهیه‌کرده و از آن لذت برد.

فیله ماهی شیر: این ماهی نیز جزو ماهی‌های کم‌استخوان است و می‌تواند فیله‌های مناسبی به ما بدهد. ماهی شیر جزو ماهی‌های کم ضایعات به‌حساب می‌آید و دارای طعمی لذیذ است.

فیله ماهی شوریده: این ماهی پرطرفدار با گوشتی لذیذ و سفیدرنگ می‌تواند فیله‌های مناسبی را در اختیار ما قرار دهد.

فیله  ماهی راشگو:  این ماهی که شباهت زیادی به ماهی شوریده دارد ضایعات اندکی داشته و فیله‌های یکدست و بدون تیغ به ما می‌دهد. در سبک‌های مختلف می‌توان این ماهی را طبخ کرد و لذت برد.

فیله ماهی حلوا سفید: از ماهی‌های پرطرفدار و لذیذ جنوب است. به‌صورت فیله و یا شکم خالی به‌منظور طبخ راحت در اختیار ما قرار می‌گیرد. به‌راحتی می‌توان با خرید فیله ماهی حلوا سفید از طعم و مزه جذاب آن برخوردار شد و متوجه شد که چرا این‌قدر پرطرفدار است.

فیله ماهی سرخو: از ماهی‌های معروف جنوب است و شما می‌توانید با تهیه فیله آن به‌راحتی طعم این ماهی دوست‌داشتنی را نیز تجربه کنید. این ماهی پر گوشت است و فیله‌های مناسبی می‌توان از آن تهیه کرد.

 البته ماهی‌هایی که از آن‌ها نام‌برده شد تعداد کمی از انواع ماهی هستند که به‌صورت فیله عرضه می‌شوند. با گشتن در فروشگاه‌های فروش ماهی و مواد پروتئینی می‌توانید تنوعی بسیار از انواع فیله ماهی را شاهد باشید. تجربه متفاوت از ماهی‌های دریای جنوب و دریای شمال می‌تواند برای شما تجربه‌ای جدید از آشپزی و صرف غذاهای دریایی فراهم آورد.

 یک فیله ماهی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 یک فیله ماهی خوب باید ابعاد مناسبی داشته باشد، بتوان از آن به‌راحتی در پخت‌وپز استفاده کرد و بدون تیغ باشد. خیلی از افراد به دلیل وجود تیغ ماهی و خطرات احتمالی آن برای کودکان و سالمندان، از خوردن آن پشیمان می‌شوند. یک فیله ماهی بدون تیغ و استخوان می‌تواند لذت و آرامش در هنگام صرف غذای دریایی را به شما هدیه کند.

تصویر

 به این نکته دقت داشته باشید که فیله ماهی باید تازه باشد و مراحل انجماد آن به درستی انجام‌شده باشد. برای این منظور می‌توانید از انواع فیله ماهی منجمد بسته‌بندی شده که با فرایند IQF یا تونل انجماد سریع منجمد شده‌اند و تحت شرایط بهداشتی صید و بسته‌بندی شده‌اند استفاده کنید. بیشتر شرکت‌های تهیه‌کننده فیله ماهی به‌منظور حفظ سلامت و خواص ماهی‌ها، مراحل انجماد و بسته‌بندی را به بهترین نحو انجام می‌دهند. شما با خیال راحت می‌توانید از این محصولات استفاده کنید و طعم و مزه ماهی‌های مختلف را به‌راحتی تجربه کنید.

 در زمان خرید فیله ماهی به‌صورت بسته‌بندی‌شده دقت کنید که برند معتبر و شناخته‌شده‌ای را انتخاب کنید. همچنین به تاریخ‌مصرف فیله ماهی بسته‌بندی‌شده نیز دقت کنید. فیله ماهی اگر به‌درستی مراحل انجماد را پشت سر نگذارد یا اینکه از زمان صید تا انجماد مدت زمان زیادی سپری شده باشد بوی زهم بیشتری دارد. اگر فیله خریداری‌شده دارای بوی تند و زننده بود به تازه بودن یا نحوه انجماد آن شک کنید. یک فیله ماهی خوب دارای بویی طبیعی است که بعد از طبخ بسیار اشتهاآور می‌شود.

فیله ساده ماهی بهتر است یا فیله دودی؟

مهمترین تفاوت فیله ساده ماهی و فیله دودی ماهی در این است که فیله دودی یک وعده ی غذایی آماده مصرف است و نیازی به طبخ ندارد. فیله ساده ماهی صرفا تکه های پر گوشت بدون تیغ از ماهی هستند که فرایند آشپزی را تسهیل میکنند اما اگر به این نیز اکتفا نمی کنید و نیاز به غذای آماده دارید همین فیله ها را به صورت دودی از فروشگاه ها تهیه کنید.

تصویر

فیله‌های فراوری شده مانند فیله‌های دودی، غذاهای صد در صد آماده مصرف هستند که حتی به طبخ نیاز ندارند. فیله دودی یک فست فود سلامت است که شما می‌توانید به جای وعده‌های مضر فست فود در رژیم غذایی خود داشته باشید.

فیله دودی ماهی‌های قزل آلا و فیله دودی ماهی سی‌بس از جمله پیشنهادات جذاب برای افرادیست که به سالاد علاقه دارند زیرا می‌توان آنها را حتی به صورت سرد استفاده کرد. فیله دودی با دود طبیعی طبخ می شود و به دلیل از دست دادن بخشی از گوشت ماهی در این فرایند نسبت به سایر اشکال ماهی گرانتر است ولی به خاطر آماده مصرف بودن، طرفداران بسیاری دارد به طوری که در برخی کشورها در سالهای اخیر تقاضای فیله دودی از فیله ساده ماهی بیشتر شده است.

تصویر

اگر به ماهی دودی و همینطور سالاد علاقمندید دستور پخت سی‌بس دودی به سبک اسکاندیناوی را از دست ندهید. یک وعده غذایی ساده، خوش طعم و حتی خوش منظره!

 فیله ماهی، مناسب آشپزی

یک فیله ماهی خوب می‌تواند گزینه‌ای دلخواه و ایده‌آل برای طبخ این محصول دریایی به شیوه‌های مختلف باشد. می‌توان فیله ماهی را به‌صورت سرخ‌شده در روغن، گریل، کبابی، ماهی بخار پز، ماهی آب پز، ماهی تنوری و… مصرف کرد. همچنین می‌توان از فیله ماهی برای طبخ غذاهای دریایی به‌صورت محلی و سنتی نیز استفاده کرد. با فیله ماهی می‌توان قلیه ماهی لذیذ تهیه کرد و از مزه آن نهایت لذت را برد. طبخ انواع پیش غذا با ماهی نیز با استفاده از فیله ساده تر و سریع است.

تصویر

 یکی از راه‌های سهولت استفاده از ماهی به‌منظور افزودن این ماده غذایی مفید به رژیم غذایی خانواده، استفاده از فیله ماهی است. سهولت استفاده از آن سبب می‌شود که تعداد دفعات طبخ و استفاده از آن افزایش یابد و به‌مرورزمان ذائقه افراد خانواده نسبت به مصرف ماهی و غذاهای دریایی عادت کند. این‌یک عادت بسیار خوب و ارزشمند است؛ زیرا با مصرف ماهی می‌توانید خانواده و فرزندانی سالم و شاداب داشته باشید. گوشت ماهی ازجمله مواد پروتئینی است که مصرف زیاد آن ضرر خاصی نداشته بلکه دارای خواص بی‌شماری برای تمامی سنین است.

دیدگاه‌ها

تعداد نظرات:
0
نظر خود را وارد کنید
اطلاعات این زمینه شخصی است و به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود.
محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

آیا می‌دانید؟

یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها که از تشکیل سلول‌های بدخیم در بدن انسان جلوگیری می‌کنند اسید چرب امگا ۳ است. منبع اسیدهای چرب امگا ۳ را در ماهی سی‌بس بیابید.