فیله ماهی چه مقدار است؟

فیله ماهی از گزینه‌های مناسب و در دسترس است که می‌تواند سهولت بسیاری در طبخ غذاهای دریایی و بخصوص ماهی‌ها به وجود آورد. خیلی از افراد به‌منظور کم شدن زحمت پاک کردن و فرآوری ماهی، ترجیح می‌دهند از فیله ماهی استفاده کنند. فیله ماهی در ابعاد و وزن‌های مختلف از انواع ماهی تهیه می‌شود. بسیاری از این فیله‌ها حتی در زمان عرضه و فروش طعمدار و آماده طبخ می‌شوند. در این مقاله سعی داریم به مزایای استفاده از ماهی فیله شده بپردازیم.

مقدار فیله

 چه ماهی‌هایی مناسب فیله هستند؟

 نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است که فیله‌های ماهی باید دارای کمترین ناخالصی و تیغ باشند. چه‌بسا بسیاری از افراد به دلیل وجود تیغ در ماهی قید مصرف آن را می‌زنند. خیلی از افراد در زمان خرید ماهی، پاک کردن ماهی را بر عهده فروشنده می‌گذارند اما درهرحال بنا بر نوع ماهی، گریزی از حضور تیغ در ماهی نیست.

  ماهی‌هایی که برای فیله استفاده می‌شوند باید دارای کمترین تیغ و بیشترین مقدار گوشت باشند. ماهی‌هایی که دارای کمترین ضایعات هستند از گزینه‌های مناسب به‌منظور تهیه فیله هستند. به‌عنوان‌مثال ماهی سی بس، ماهی شیر و ماهی راشگو از انواع کم تیغ به‌حساب می‌آیند. مقدار ضایعات و تیغ این ماهی‌ها اندک بوده و به همین منظور برای تهیه فیله گزینه‌ای دلخواه است.

ضایعات ماهی سی‌بس کمتر از ۴۰ درصد است و می‌تواند برای تهیه فیله، توجیه اقتصادی نیز داشته باشد. ماهی شیر با ضایعاتی در حدود تنها ۳۵ درصد جزو ماهی‌های کم ضایعات و کم تیغ به‌حساب می‌آید که می‌توان از آن فیله در ابعاد و وزن‌های مختلف تهیه نمود. ماهی راشگو نیز تقریباً ۳۵ الی ۴۰ درصد ضایعات دارد و مقدار گوشت لخم و خالص مناسبی خواهد داشت.

تصویر

 امروزه ماهی‌های متنوعی به‌منظور رضایت ذائقه‌های مختلف تهیه می‌شود. اگر به فروشگاه‌های مواد غذایی سری بزنید شاهد فیله‌های متنوع از انواع ماهی هستید. این بسیار عالی است که بدون دردسر طعم ماهی‌های مختلف را امتحان کنید و لذت ببرید. می‌توانید ماهی موردنظر را که موردقبول و پذیرش دیگر اعضای خانواده است انتخاب نموده و به سبد غذایی خانوار اضافه کنید. بعضی از ماهی‌ها مانند شیر به‌صورت استیکی نیز وجود دارند و همچنین انواع قزل‌آلا به‌صورت شکم خالی نیز در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

همچنین ماهی‌هایی مانند حسون، بلک مارلین، کوتر، استیک قزل آلا، شوریده، راشگو و غیره نیز به سادگی در دسترس هستند اما آنچه فیله یک ماهی را مقرون به صرفه میکند نوع آن ماهی اندازه ماهی و کم تیغ بودن آن است. چه بسا در مورد برخی ماهی‌ها که اندازه مناسبی ندارند استفاده از فیله به فرض موجود بودن در بازار کار مقرون به صرفه‌ای نباشد. پس اگر از ماهی‌های فیله شده در بسته‌بندی استفاده می‌کنید مهم است که بدانید آن ماهی برای فیله شدن مناسب بوده است یا خیر.

 چرا فیله ماهی؟

 شاید مهم‌ترین دلیل برای خرید فیله ماهی کم بودن دردسر تمیز کردن آن است. بسیاری از افراد هستند که به دلیل هراس و عدم تسلط بر تمیز کردن ماهی، عطایش را به لقایش می‌بخشند. فیله ماهی قطعه‌های لخم و آماده از ماهی بوده که با برش‌های طولی آماده می‌شود و مهیای هرگونه پخت‌وپز هست. فیله‌های ماهی را می‌توان به شیوه‌های مختلف ماهی سرخ کرده، گریل، کبابی یا ماهی آب پز و بخار استفاده کرد.

تصویر

چند دستور پخت برای ماهی فیله شده را ببینید و حتما امتحان کنید.

فیله ماهی معمولا برای اینکه گوشت ماهی از هم جدا نشود از یک سمت دارای پوست است.
فیله ماهی به دلیل زدودن بافت‌های اضافه و آلودگی‌ها، قابلیت نگهداری بهتر و سالم‌تری دارد. ماندگاری و حفظ شرایط مطلوب در فیله ماهی بیشتر است. مراحل آماده‌سازی غذای دریایی با فیله ماهی بسیار راحت و سریع خواهد بود. رفع موانعی که خانواده در خوردن ماهی دارد کمک می‌کند که این ماده مغذی به دفعات بیشتری در رژیم غذایی خانواده قرار گیرد. ماهی فیله شده در صورتی که صد در صد بدون تیغ باشد یک غذای فوری (فست فود) محسوب می‌شود. با این تفاوت که مضرات انواع غذاهای آماده و سریع را ندارد.

 فیله ماهی یا ماهی کامل؟ کدام به‌صرفه‌تر است؟

 شاید برای خیلی از افراد مدیریت هزینه مهم باشد. برای این افراد سؤال پیش می‌آید که خرید یک ماهی کامل و تبدیل آن به قطعات مختلف به‌صرفه‌تر است یا خرید فیله ماهی؟ همانطورکه در بالا اشاره شد، در زمان تهیه ماهی و تبدیل آن به قطعات قابل طبخ مقادیری به عنوان ضایعات و دور ریز از آن جدا می‌شود. در واقع با توجه به نوع و نژاد ماهی، مقدار گوشت و فیله باقی مانده کمتر از اندازه و وزن ماهی به صورت کامل است. با کمی دقت و محاسبه متوجه می‌شوید که خرید ماهی و تبدیل آن به فیله با خرید فیله به صورت آماده دست کم در مورد بعضی ماهی‌ها فرق چندانی نخواهد داشت. به عنوان مثال اگر شما ماهی لذیذی مانند سی بس را بخرید و از آن قطعات و فیله جهت طبخ تهیه نمایید، پس از محاسبه دور ریزها و ضایعات آن، متوجه خواهید شد که فرق چندانی با خرید فیله این ماهی وجود نخواهد داشت. اما در این میان شما با خرید فیله ماهی به صورت آماده دردسر کمتری به منظور تمیز کردن و قطعه کردن آن خواهید داشت. در زمان شما نیز صرفه‌جویی خواهد شد. اگر آشپزی بی‌دردسر و سریع در تهیه غذاهای دریایی به خصوص ماهی را ترجیح می‌دهید، فیله ماهی گزینه‌ای مناسب برای شما خواهد بود.

حتما یک بار تفاوت وزنی ماهی‌ای که خودتان در منزل فیله می‌کنید را با ماهی بسته‌بندی فیله شده که از فروشگاه به‌صورت آماده تهیه می‌کنید مقایسه کنید شاید در تصمیم‌تان برای خرید ماهی کامل و دردسرهای فیله کردن تجدید نظر کردید. اگر به هر حال به این نتیجه رسیدید که دوست دارید ماهی تازه بخرید و در منزل فیله کنید هم حتما ویدئوی آموزشی فیله کردن ماهی سی بس را ببینید تا با سختی کمتر و روش حرفه‌ای‌تری ماهی را برای طبخ آماده کنید.

تصویر

 فیله ماهی به صورت فله یا بسته بندی؟

 اگر به بازار ماهی مراجعه کرده باشید بسیاری از فروشندگان به صورت فله مبادرت به فروش فیله ماهی می‌کنند. شاید با حسابی سر انگشتی کمی به صرفه‌تر به نظر برسد. اما در این میان باید به نکات بهداشتی نیز توجه کنید. فیله ماهی بعد از تهیه شدن بسیار سریع‌تر در مقابل آلودگی و آسیب قرار می‌گیرد؛ زیرا پوست و لایه‌های محافظ کننده وجود ندارد. اگر نگهداری فیله ماهی به درستی انجام نپذیرد آلوده شده و بوی زهم بیشتری پیدا می‌کند.

اما در خرید فیله ماهی بسته بندی شده، این فرآیند در محیط‌های بهداشتی انجام می‌پذیرد و امکان تماس با دیگر سطوح و آلوده شدن به حداقل می‌رسد. همچنین با منجمد شدن استاندارد و اصولی، این فیله‌های بسته بندی شده سالم‌تر و تازه‌تر به شما عرضه می‌شود.

تصویر

د رحال حاضر ‌بعضی از این بسته‌بندی‌ها و فیله‌های ماهی فرآوری و مزه‌دار نیز می‌شوند. دودی کردن فیله ماهی یکی از روش‌های جذاب برای مشتریان ماهی فیله در تمام دنیاست. به طوری که در حال حاضر در کشوری مانند استرالیا استقبال از مصرف ماهی از ماهی معمولی به سمت ماهی دودی آماده رفته است. ماهی باراموندی که در ایران به نام ماهی سی‌بس عرضه می‌شود نیز بصورت فیله دودی صد درصد آماده در بازار عرضه شده است. اگر با این وعده غذایی آماده آشنا نیستید حتما این ویدئوی آموزشی طرز تهیه سالاد با ماهی دودی سی بس را تماشا کنید و آن را امتحان کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به مراکز فروش ماهی یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای و معتبر به راحتی فیله‌های بسته بندی شده ماهی را تهیه کنید و از طعم و مزه لذیذ آن نهایت بهره را ببرید و همچنین دردسر کمتر و صرفه اقتصادی را تجربه نمایید. در زمان خرید فیله ماهی به وزن، تاریخ مصرف و شرکت معتبر و شناخته شده دقت نمایید.

 در میان انبوهی از فیله‌های ماهی متنوع، حتما گزینه‌هایی وجود دارند که با ذائقه و سلیقه فرزندان و خانواده شما تطبیق پیدا می‌کنند. با اضافه نمودن وعده‌های غذایی دریایی و ماهی‌ها  به سمت سلامت هر چه بیشتر گام بردارید. سلامت شما آرزوی ماست.

دیدگاه‌ها

تعداد نظرات:
0
نظر خود را وارد کنید
اطلاعات این زمینه شخصی است و به صورت عمومی نمایش داده نمی‌شود.
محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

آیا می‌دانید؟

یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها که از تشکیل سلول‌های بدخیم در بدن انسان جلوگیری می‌کنند اسید چرب امگا ۳ است. منبع اسیدهای چرب امگا ۳ را در ماهی سی‌بس بیابید.