دستور پخت

طعم‌های جدید را کشف کنید

آشپزی در دنیای امروز هنر تغییر و تطبیق طعم های سنتی و محلی با سلیقه های جدید است. سلیقه افرادی که از طریق سفر ، غذای خود را به عنوان بخشی از فرهنگ خود به سایر نقاط جهان صادر می کنند و با در نظر گرفتن دستور العمل های خود ، فرهنگ خود را به اشتراک می گذارند. اکنون زمان آن رسیده است که طعم های مختلف را در یک منطقه جغرافیایی وسیع تر تجربه کنیم.

فیلتـر‌ها

دستور پخت ماهی رژیمی بدون روغن
زمان آماده شدن
60 دقیقه
میـزان سختی
تعـدا د نفـرات

ماهی را به روش‌های مختلفی می‌توان طبخ و نوش‌جان کرد: با فر یا بدون فر، سرخ کرده یا بدون روغن! اما اگر برای سلامتی خود ارزش قائلید و به دنبال یک مکمل سالم غذایی هستید، باید با روش سرخ شده در روغن، خداحافظی کنید و بدانید که روش‌های خوشمزه زیادی برای طبخ ماهی رژیمی آن هم بدون روغن وجود دارد که علاوه بر این که بوی زُهم نمی‌دهد، طعم منحصر به فردی داشته و از خوردن آن سیر نمی‌شوید؛ فقط کافیست در ادامه همراه ما باشید با سه دستور پخت ماهی بدون روغن!

ماهی سی‌بس در دنیا طرفدارهای زیادی دارد. ما در مجله آشپزی ایناس دستور پخت‌های متنوعی برای این ماهی آماده کرده‌ایم تا شما را با ماهی سی‌بس و همینطور ذائقه مردم دنیا آشنا کنیم. در این رسپی، سی‌بس مدیترانه را به سبک یونانی ببینید و حتما امتحان کنید.

منطقه اسکاندیناوی همیشه چیزهای زیادی برای دیدن و تجربه کردن دارد. اسکاندیناوی مجموعه‌ای از بهترین‌ها است که به هر نقطه از آن سفر کنید قطعا تجربه‌ی بی‌نظیری از مناظر و طعم‌ها برایتان خواهد بود.

سس هریسا یکی از سس‌های تند و جذاب است که معمولا در غذاهای آفریقایی از آن استفاده می‌شود. سس جذابی که با درست‌کردن آن می‌توانیم طعم جدیدی را به غذاهایمان اضافه کنیم. ما در اینجا طرز پخت ماهی سی بس را به همراه این سس جذاب و خوشمزه به شما آموزش می‌دهیم.

آیا می‌دانید؟

یکی از قوی‌ترین آنتی‌اکسیدان‌ها که از تشکیل سلول‌های بدخیم در بدن انسان جلوگیری می‌کنند اسید چرب امگا ۳ است. منبع اسیدهای چرب امگا ۳ را در ماهی سی‌بس بیابید.